| Kosketusalusta | On |
| Valmistaja | Acer |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Home (x64) 64-bit | On |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |
| Kiintolevy | |
| SSD | On |
| Kapasiteetti | 256 Gt |
| Tyyppi | SSD |
| Liitännät | |
| USB 3.0 | On |
| Line-out | On |
| Line-in | On |
| HDMI-portti | On |
| Bluetooth | On |
| Mitat | |
| Leveys | 32,7 cm |
| Syvyys | 22,8 cm |
| Paksuus | 1,46 cm |
| Paino | 1,42 kg |
| Multimedia | |
| Web-kamera | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11ac |
| Suoritin | |
| Nopeus | 2,5 GHz |
| Välimuistin määrä | 3 000 kt |
| Takuu | |
| Kesto | 12 kk |
| Näyttö | |
| Resoluutio | 1 080 x 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Koko | 15,6 tuumaa |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 620 |