| Valmistaja | Acer |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| VGA | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3 |
| Kapasiteetti | 12 Gt |
| Laajennettavissa | 32 Gt |
| Suoritin | |
| Nopeus | 3,1 GHz |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | AMD Radeon R5 235, 2 000 Mt |
| Muisti | 2 000 Mt |
| Mitat | |
| Leveys | 17,5 cm |
| Korkeus | 41,4 cm |
| Syvyys | 38,1 cm |
| Paino | 9,3 kg |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| WLAN (Langaton) | 802.11b/g/n |
| Kotelo | |
| Torni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 8.1 | On |