| Valmistaja | Acer |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Intel Core i7-4790 |
| Välimuistin määrä | 8 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | l3 |
| Nopeus | 3,6 GHz |
| FSB | 5 000 MHz |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 1 000 Gt |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | sd |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | AMD Radeon R7 240, 2 000 Mt |
| Muisti | 2 000 Mt |
| Mitat | |
| Leveys | 10 cm |
| Korkeus | 27 cm |
| Syvyys | 36,7 cm |
| Paino | 8,5 kg |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kotelo | |
| Minitorni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 8.1 | On |