| Valmistaja | Acer |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Intel Core i7 |
| Välimuistin määrä | 8 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| FSB | 8 000 MHz |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Mitat | |
| Leveys | 57,2 cm |
| Korkeus | 48,9 cm |
| Syvyys | 5,4 cm |
| Paino | 7,6 kg |
| Näyttö | |
| Koko | 23 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| RJ-45 | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| WLAN (Langaton) | IEEE 802.11b/g/n |
| Kotelo | |
| SFF | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 8.1 | On |