| Valmistaja | Acer |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kauko-ohjain | On |
| Projektoritekniikka | DLP |
| Etäisyyssuhde | 1.5:1 |
| Liitännät | |
| USB | On |
| HDMI-portti | On |
| Analoginen stereotulo | On |
| Lamppu | |
| Tyyppi | LED |
| Teho | 210 W |
| Lampun käyttöikä | 20 000 tuntia |
| Lampun käyttöikä säästötilassa | 30 000 tuntia |
| Kuva | |
| Värienmäärä | 1 070 000 000 väriä |
| Resoluutio | 1 280 x 800 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 280 px |
| Resoluutio (korkeus) | 800 px |
| Kontrastisuhde | 10000:1 |
| Kuvasuhde | 16:10 |
| Kirkkaus | 700 ANSI lumenia |
| Kuvaformaatti | WXGA |
| Mitat | |
| Paino | 0,51 kg |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 75 |
| Virrankäyttö (säästötila) | 35 |
| Väri | |
| Valkoinen | On |
| Ääni | |
| Äänenvoimakkuus | 37 db |
| Äänenvoimakkuus säästötilassa | 29 db |
| Asennus | |
| Kattokiinnitys | On |
| Taustaprojisointi | On |
| Pöytäasennus | On |
| Heittoetäisyys | |
| Min | 0,6 m |
| Max | 3,2 m |
| Keystone | |
| Pysty +/- | 40 astetta |