| Valmistaja | Acer |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| Valmistajan tuotesivu | www.acer.com.my/ac/en/MY/content/professional-model-datasheet/UM.WW3SS.007 |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 16 700 000 väriä, 21,5 tuumaa, 54,6 cm, 200 cd/m2, 5 ms, 65 astetta, 90 astetta |
| Värienmäärä | 16 700 000 väriä |
| Koko | 21,5 tuumaa |
| Halkaisija | 54,6 cm |
| Kirkkaus | 200 cd/m2 |
| Vasteaika | 5 ms |
| Katselukulma | 65 astetta, 90 astetta |
| Pysty | 65 astetta |
| Vaaka | 90 astetta |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Paino | 2,7 kg |
| Leveys | 508 mm |
| Korkeus | 304,5 mm |
| Syvyys | 52 mm |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Liitännät | |
| VGA | On |
| HDCP-yhteensopiva | On |
| DVI | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 18,1 W |