| Valmistaja | Acer |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 16 700 000 väriä, 21,5 tuumaa, 54,6 cm, 200 cd/m2, 5 ms |
| Värienmäärä | 16 700 000 väriä |
| Koko | 21,5 tuumaa |
| Halkaisija | 54,6 cm |
| Kirkkaus | 200 cd/m2 |
| Vasteaika | 5 ms |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 18,1 W |