| Valmistaja | Acer |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| Mitat | |
| Leveys | 539,9 mm |
| Korkeus | 422,4 mm |
| Syvyys | 212,9 mm |
| Paino | 4,11 kg |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 23,8 tuumaa, 61 cm, 250 cd/m2, 3000:1, 4 ms, 178 astetta, 178 astetta, 100000000:1 |
| Koko | 23,8 tuumaa |
| Halkaisija | 61 cm |
| Kirkkaus | 250 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 3000:1 |
| Vasteaika | 4 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Dynaaminen kontrastisuhde | 100000000:1 |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Liitännät | |
| D-Sub | On |
| HDCP-yhteensopiva | On |
| HDMI-portti | On |
| DVI | On |