| Valmistaja | Acer |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| AMD FreeSync | On |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 16 700 000 väriä, 24,5 tuumaa, 400 cd/m2, 1000:1, 1 ms, 16:9 |
| Värienmäärä | 16 700 000 väriä |
| Koko | 24,5 tuumaa |
| Kirkkaus | 400 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 1000:1 |
| Vasteaika | 1 ms |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Paino | 4,2 kg |
| Leveys | 558 mm |
| Korkeus | 332,7 mm |
| Syvyys | 55,8 mm |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Liitännät | |
| HDMI-portti | On |
| DisplayPort | On |