| Valmistaja | Acer |
| AMD FreeSync | On |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 16 700 000 väriä, 27 tuumaa, 69 cm, 350 cd/m2, 1000:1, 1 ms, 178 astetta, 178 astetta, 16:9 |
| Värienmäärä | 16 700 000 väriä |
| Koko | 27 tuumaa |
| Halkaisija | 69 cm |
| Kirkkaus | 350 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 1000:1 |
| Vasteaika | 1 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Dynaaminen kontrastisuhde | 100000000:1 |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Paino | 5,62 kg |
| Leveys | 613,9 mm |
| Korkeus | 367,4 mm |
| Syvyys | 60,7 mm |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 2 560 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 440 px |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 50 W |
| Virkistystaajuus | |
| Minimi | 55 Hz |
| Liitännät | |
| DisplayPort | On |