| Valmistaja | Acer |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kauko-ohjain | On |
| Optinen zoom | 1,3 x |
| Projektoritekniikka | DLP |
| Etäisyyssuhde | 1.51 ~ 1.97:1 |
| Liitännät | |
| USB | On |
| S-Video | On |
| Ethernet | On |
| HDMI-portti | On |
| Komposiittivideotulo | On |
| D-sub lähtö | On |
| Lamppu | |
| Tyyppi | UHP |
| Teho | 250 W |
| Lampun käyttöikä | 2 500 tuntia |
| Lampun käyttöikä säästötilassa | 6 000 tuntia |
| Kuva | |
| Värienmäärä | 1 070 000 000 väriä |
| Resoluutio | 1 024 x 768 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 024 px |
| Resoluutio (korkeus) | 768 px |
| Kontrastisuhde | 20000:1 |
| Kuvasuhde | 4:3 |
| Kirkkaus | 4 000 ANSI lumenia |
| Kuvaformaatti | XGA |
| Mitat | |
| Paino | 2,5 kg |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 368 |
| Virrankäyttö (säästötila) | 298 |
| Väri | |
| Valkoinen | On |
| Ääni | |
| Äänenvoimakkuus | 32 db |
| Äänenvoimakkuus säästötilassa | 27 db |
| Asennus | |
| Kattokiinnitys | On |
| Taustaprojisointi | On |
| Pöytäasennus | On |
| Heittoetäisyys | |
| Min | 1 m |
| Max | 9,2 m |
| Keystone | |
| Vaaka +/- | 30 astetta |
| Pysty +/- | 30 astetta |