| Valmistaja | Acer |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kauko-ohjain | On |
| Projektoritekniikka | DLP |
| Etäisyyssuhde | 1,41-2,24 |
| Liitännät | |
| USB | On |
| D-Sub | On |
| S-Video | On |
| Ethernet | On |
| HDMI-portti | On |
| Analoginen stereolähtö | On |
| Komposiittivideotulo | On |
| Komponenttivideotulo | On |
| Analoginen stereotulo | On |
| D-sub lähtö | On |
| Lamppu | |
| Tyyppi | UHP |
| Teho | 365 W |
| Lampun käyttöikä | 3 000 tuntia |
| Lampun käyttöikä säästötilassa | 4 500 tuntia |
| Kuva | |
| Värienmäärä | 1 073 400 000 väriä |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kontrastisuhde | 20000:1 |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Kirkkaus | 5 000 ANSI lumenia |
| 3D-tuki | On |
| Kuvaformaatti | Full HD |
| Optinen zoom | |
| Lisätieto | manuaalinen |
| Mitat | |
| Paino | 4,5 kg |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 460 |
| Virrankäyttö (säästötila) | 367 |
| Väri | |
| Musta | On |
| Ääni | |
| Äänenvoimakkuus | 35 db |
| Äänenvoimakkuus säästötilassa | 30 db |
| Asennus | |
| Kattokiinnitys | On |
| Taustaprojisointi | On |
| Pöytäasennus | On |
| Suorituskyky | |
| H-Sync Range | 15-100 kHz |
| V-Sync Range | 24-120 Hz |
| Heittoetäisyys | |
| Min | 1 m |
| Max | 9,1 m |
| Keystone | |
| Vaaka +/- | 30 astetta |
| Pysty +/- | 30 astetta |