| Valmistaja | Acer |
| WQHD | On |
| Nvidia G-Sync | On |
| Liitännät | |
| USB | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| VESA-kiinnitys | |
| Leveys | 100 mm |
| Korkeus | 100 mm |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 27 tuumaa, 69 cm, 400 cd/m2, 1000:1, 1 ms, 178 astetta, 178 astetta, 16:9, 100000000:1 |
| Koko | 27 tuumaa |
| Halkaisija | 69 cm |
| Kirkkaus | 400 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 1000:1 |
| Vasteaika | 1 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Dynaaminen kontrastisuhde | 100000000:1 |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 2 560 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 440 px |