| Valmistaja | Acer |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3 |
| Kapasiteetti | 2 Gt |
| Suoritin | |
| Nopeus | 1,6 GHz |
| Mitat | |
| Leveys | 12,5 cm |
| Korkeus | 5,6 cm |
| Syvyys | 12,5 cm |
| Paino | 1 kg |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kotelo | |
| SFF | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Home (x64) 64-bit | On |