| Valmistaja | Acer |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kauko-ohjain | On |
| Etäisyyssuhde | 0,52 |
| Liitännät | |
| USB | On |
| D-Sub | On |
| S-Video | On |
| Ethernet | On |
| HDMI-portti | On |
| Analoginen stereolähtö | On |
| Komposiittivideotulo | On |
| Analoginen stereotulo | On |
| Lamppu | |
| Tyyppi | OSRAM |
| Teho | 200 W |
| Lampun käyttöikä | 4 000 tuntia |
| Lampun käyttöikä säästötilassa | 8 000 tuntia |
| Kuva | |
| Värienmäärä | 1 070 000 000 väriä |
| Resoluutio | 1 280 x 800 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 280 px |
| Resoluutio (korkeus) | 800 px |
| Kontrastisuhde | 17000:1 |
| Kuvasuhde | 16:10 |
| Kuvaformaatti | WXGA |
| Mitat | |
| Paino | 2,5 kg |
| Kaiutin | |
| Määrä | 1 kpl |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 260 |
| Virrankäyttö (säästötila) | 220 |
| Asennus | |
| Kattokiinnitys | On |
| Taustaprojisointi | On |
| Pöytäasennus | On |
| Heittoetäisyys | |
| Min | 1 m |
| Max | 3,4 m |