| Valmistaja | Acer |
| Kosketusalusta | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| USB-C | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR4 |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Laajennettavissa | 8 Gt |
| Akku | |
| Akun kesto | 10 h |
| Maksimi | 10 h |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 4 kpl |
| Suoritin | |
| Nopeus | 1,6 GHz |
| Kiintolevy | |
| SSD | On |
| Näyttö | |
| Koko | 14 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD; SDHC; SDXC |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 620 |
| Multimedia | |
| Äänipiiri | Acer TrueHarmony |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Mitat | |
| Leveys | 33,8 cm |
| Syvyys | 23,4 cm |
| Paksuus | 1,8 cm |
| Paino | 1,8 kg |
| Takuu | |
| Kesto | 24 kk |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11a/b/g/n/ac |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Home (x64) 64-bit | On |