| Valmistaja | Acer |
| Kosketusnäyttö | On |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | LPDDR3 SDRAM |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Akku | |
| Akun kesto | 8 h, 37 Wh |
| Maksimi | 8 h |
| Akun kapasiteetti | 37 Wh |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 2 kpl |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 3 072 kt |
| Nopeus | 2,3 GHz |
| Kiintolevy | |
| SSD | On |
| Näyttö | |
| Koko | 12 tuumaa |
| Resoluutio | 2 160 x 1 440 px |
| Resoluutio (leveys) | 2 160 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 440 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | MicroSD (TransFlash), MicroSDXC |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD 520 |
| Mitat | |
| Leveys | 29,2 cm |
| Syvyys | 20,14 cm |
| Paksuus | 1,59 cm |
| Paino | 1,25 kg |
| Takuu | |
| Kesto | 12 kk |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11a, 802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Home (x64) 64-bit | On |