| Valmistaja | Acer |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kauko-ohjain | On |
| Projektoritekniikka | DLP |
| Etäisyyssuhde | 1.94-2.16 |
| Liitännät | |
| USB | On |
| D-Sub | On |
| HDMI-portti | On |
| Analoginen stereolähtö | On |
| Komposiittivideotulo | On |
| Analoginen stereotulo | On |
| D-sub lähtö | On |
| Lamppu | |
| Tyyppi | UHP |
| Teho | 220 W |
| Lampun käyttöikä | 4 500 tuntia |
| Lampun käyttöikä säästötilassa | 15 000 tuntia |
| Optinen zoom | |
| Lisätieto | manuaalinen |
| Mitat | |
| Paino | 2,65 kg |
| Kuva | |
| Resoluutio | 1 024 x 768 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 024 px |
| Resoluutio (korkeus) | 768 px |
| Kontrastisuhde | 20000:1 |
| Kuvasuhde | 4:3 |
| Kirkkaus | 4 000 ANSI lumenia |
| Kuvaformaatti | XGA |
| Kaiutin | |
| Määrä | 1 kpl |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 260 |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 0,5 |
| Virrankäyttö (säästötila) | 200 |
| Väri | |
| Musta | On |
| Ääni | |
| Äänenvoimakkuus | 32 db |
| Äänenvoimakkuus säästötilassa | 24 db |
| Asennus | |
| Kattokiinnitys | On |
| Taustaprojisointi | On |
| Pöytäasennus | On |
| Suorituskyky | |
| H-Sync Range | 15-100 kHz |
| V-Sync Range | 24-120 Hz |
| Heittoetäisyys | |
| Min | 1,1 m |
| Max | 11,8 m |
| Keystone | |
| Pysty +/- | 40 astetta |