| Valmistaja | Acer |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitännät | |
| USB | On |
| HDMI-portti | On |
| Mitat jalustalla | |
| Paino | 9,7 kg |
| Leveys | 816,2 mm |
| Korkeus | 565,5 mm |
| Syvyys | 309 mm |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 34 tuumaa, 300 cd/m2, 1000:1, 4 ms, 21:9 |
| Koko | 34 tuumaa |
| Kirkkaus | 300 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 1000:1 |
| Vasteaika | 4 ms |
| Kuvasuhde | 21:9 |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 3 440 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 440 px |
| Virrankäyttö (valmiustila) | |
| Maksimi | 0,3 W |
| Virkistystaajuus | |
| Pysty | 55 Hz, 75 Hz |
| Minimi | 55 Hz |
| Vaaka | 30 KHz, 80 KHz |
| Muotoilu | |
| Kaareva | On |