| Valmistaja | Acer |
| AMD FreeSync | On |
| Liitännät | |
| USB | On |
| HDMI-portti | On |
| DisplayPort | On |
| VESA-kiinnitys | |
| Leveys | 100 mm |
| Korkeus | 100 mm |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 37,5 tuumaa, 95 cm, 300 cd/m2, 1000:1, 5 ms, 21:9 |
| Koko | 37,5 tuumaa |
| Halkaisija | 95 cm |
| Kirkkaus | 300 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 1000:1 |
| Vasteaika | 5 ms |
| Kuvasuhde | 21:9 |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 3 840 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 600 px |
| Virrankäyttö (valmiustila) | |
| Maksimi | 0,3 W |
| Muotoilu | |
| Kaareva | On |