| Valmistaja | Acti |
| Tuetut muistikorttityypit | MicroSDHC/MicroSDXC memory card slot |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Web-käyttöliittymä | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 3,21 Mpx |
| Resoluutio (leveys) | 2 065 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 553 px |
| Kuvakulma | Horizontal Viewing Angle 117.5° (overview area) Vertical Viewing Angle 90° |
| Pan (panorointi) | On |
| Tilt (kallistus) | On |
| IR-valo | On |
| Mitat | |
| Paino | 461 g |
| Leveys | 155,5 mm |
| Korkeus | 57,7 mm |
| LAN-portit | |
| Nopeus | 10/100 Base-T/Base-T |
| Lukumäärä | 1 kpl |
| PoE (Power over Ethernet) | On |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows 2000 | On |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Mac OS X 10.7 | On |
| Mac OS X 10.8 | On |
| OS X 10.9 Mavericks | On |
| Windows 10 | On |
| OS X 10.10 Yosemite | On |
| OS X 10.11 El Capitan | On |
| Liitännät | |
| Ethernet | On |
| RJ-45 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 6,25 |