| Valmistaja | ADATA |
| Kapasiteetti | 1 000 Gt |
| Koko | 2,5 tuumaa |
| Takuu | 3 vuotta |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mitat | |
| Pituus | 133,3 mm |
| Leveys | 98,5 mm |
| Korkeus | 26,7 mm |
| Paino | 270 g |
| Värivaihtoehdot | |
| Musta | On |
| Punainen | On |
| Sininen | On |
| Keltainen | On |
| Liitännät | |
| USB 3.0 | On |
| USB 3.1 | On |