| Valmistaja | Adata |
| Kapasiteetti | 256 Gt |
| Koko | 2,5 tuumaa |
| Takuu | 3 v |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Lukunopeus | 360 Mt/s |
| Kirjoitusnopeus | 130 Mt/s |
| Keskimääräinen vikaantumisjakso | 1 milj. tuntia |
| Muistin tyyppi | MLC |
| Virrankulutus (luku/kirjoitus) | 1,5 W |
| Virrankulutus (Idle) | 0,7 W |
| S.M.A.R.T. | On |
| TRIM tuki | On |
| Ohjain | JMicron JMF661 |
| Native Command Queuing (NCQ) | On |
| SSD | On |
| Mitat | |
| Leveys | 69,85 mm |
| Korkeus | 9,5 mm |
| Syvyys | 100 mm |
| Paino | 76 g |
| Liitettävyys | |
| SATA | On |