| Valmistaja | ADATA |
| Kapasiteetti | 480 Gt |
| Koko | 2,5 tuumaa |
| Takuu | 6 vuotta |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Lukunopeus | 560 Mt/s |
| Kirjoitusnopeus | 530 Mt/s |
| Keskimääräinen vikaantumisjakso | 2 milj. tuntia |
| Muistin tyyppi | 3D MLC |
| S.M.A.R.T. | On |
| TRIM tuki | On |
| Ohjain | SMI |
| Native Command Queuing (NCQ) | On |
| SSD | On |
| Mitat | |
| Leveys | 69,85 mm |
| Korkeus | 7 mm |
| Syvyys | 100,45 mm |
| Paino | 58 g |
| Liitettävyys | |
| SATA | On |