| Valmistaja | AG Neovo |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Paino | 24,8 kg |
| Leveys | 981,7 mm |
| Korkeus | 574,7 mm |
| Syvyys | 125,5 mm |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 42 tuumaa, 400 cd/m2, 3000:1, 6,5 ms, 178 astetta, 178 astetta |
| Koko | 42 tuumaa |
| Kirkkaus | 400 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 3000:1 |
| Vasteaika | 6,5 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Liitännät | |
| DVI-D | On |
| D-Sub | On |
| S-Video | On |
| Komponentti | On |