| Valmistaja | Antlion |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Johdon pituus | 2 m |
| Tuotekuvaus | The ModMic 5 delivers flexibility and performance all in one. Select between noise canceling and studio recording modes with the flick of a switch. Cable management has never been better, thanks to a modular system and included cable wrap and clips. |
| Mikrofoni | |
| Kuulokeliitäntä (3,5mm) | On |
| Impedanssi | 2 200 Ohm |
| Herkkyys | -38 dB |
| Taajuusvaste | 100-10000 Hz |
| Kuulokeliitäntä (USB) | On |
| Kuulokkeet | |
| Äänenpaine | 110 dB |