| Valmistaja | APC |
| Teho | 1 980 W |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Johdon pituus | 1,83 m |
| Liittimet | (8) IEC 320 C13 (Battery Backup), (2) IEC Jumpers (Battery Backup), (1) IEC 320 C19 (Battery Backup), USB |
| Mitat | |
| Leveys | 432 mm |
| Korkeus | 85 mm |
| Syvyys | 667 mm |
| Paino | 37 320 g |