| Valmistaja | Apple |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| USB 3.0 | On |
| Suoritin | |
| Tyyppi | I5 6th Generation |
| Nopeus | 3,2 GHz |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 1 000 Gt |
| Lisätieto | Hybridilevy |
| Näyttö | |
| Koko | 27 tuumaa |
| Resoluutio | 5 120 x 2 880 px |
| Resoluutio (leveys) | 5 120 px |
| Resoluutio (korkeus) | 2 880 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD, SDHC, SDXC |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | AMD Radeon R9 M290X |
| Mitat | |
| Leveys | 65 cm |
| Korkeus | 51,6 cm |
| Syvyys | 20,3 cm |
| Paino | 9,54 kg |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11 a/b/g/n/ac |