| Valmistaja | Apple |
| Internet-selain | On |
| Salama | On |
| Sähköposti | On |
| Herätyskello | On |
| Toimintataajuudet | GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz), UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz), FDD-LTE (kaistat 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 66) TD-LTE (kaistat 34, 38, 39, 40, 41) |
| Puheaika (maksimi) | 21 h |
| Värinä | On |
| Viestityypit | SMS/MMS |
| Kalenteri | On |
| Ajastin | On |
| Puhelinluettelo | On |
| Näytönsäästäjä | On |
| Lentotila | On |
| Kaiutinpuhelin | On |
| Prosessori | Apple A11 Bionic, Hexa-core 64-bit |
| Laskin | On |
| Ajanotto | On |
| Tiedostoeditori | On |
| Muistiinpanot | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Lähiluku (NFC) | On |
| Tuotekuvaus | Apple lyö tiskiin jälleen kerran täysilaidallisen ennennäkemättömiä ominaisuuksia, jotka tekevät iPhone X:stä modernin luksuspuhelimen vailla vertaa. Huippukestävästä lasista muotoiltu kuori sulkee sisäänsä pölyn- ja roiskeenkestävän paketin parasta mobiiliteknologiaa kaikkiin käyttötarkoituksiin. Apple iPhone X:n 5,8” näyttö ulottuu puhelimen reunasta reunaan pysty- ja vaakasuunnassa ja sopii mainiosti niin leffojen kuin TV-sarjojenkin katseluun HDR10-muodossa. Tehokas A11 Bionic -siru suoriutuu lisätyn todellisuuden sovelluksista ja peleistä moitteettomasti. Face ID -kasvojentunnistus on luotettava ja nopea keino pitää iPhone X:n hallinta täysin omissa hyppysissäsi. 12 megapikselin kaksoiskamera ikuistaa kuvat sellaisina kuin olet tottunut iPhonelta vaatimaan. Kirsikkana kakun päällä tästä mallista löytyy sisäistä tallennustilaa hulppeat 256GB. |
| Kategorian/tuotteen metadescrip | Apple iPhone X on huippuluokan luksuspuhelin. Parhaat tarjoukset löydät Hintaseurannasta. |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 5.0 |
| Versio | 5.0 |
| 3G | On |
| WLAN | v. 802.11 a/b/g/n/ac |
| GPRS | On |
| EDGE | On |
| 4G | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 12 Mpx |
| Zoom (digitaalinen) | 10x |
| Lisätieto | kaksoiskamera (12MP telekamera + 12MP laajakulma), Laajakulmakamera: ƒ/1.8 aukko Telekamera: ƒ/2.4 aukko, optinen zoom, 2x optinen kuvanvakain, quad-LED salama, phase detection automaattitarkennus |
| Musiikkisoitin | |
| Tuetut tiedostot | AAC-LC, HE-AAC, HE-AAC v2, suojattu AAC, MP3, Linear PCM, Apple Lossless, FLAC, Dolby Digital (AC-3), Dolby Digital Plus (E-AC-3) ja Audible (muodot 2, 3, 4, Audible Enhanced Audio, AAX ja AAX+) |
| Musiikin kuunteluaika | 60 h |
| Akku | |
| Tyyppi | Li-Ion |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 256 000 Mt |
| Ram-muisti (Mt) | 3 000 |
| Päänäyttö | |
| Värienmäärä | 16 000 000 väriä |
| Kosketusnäyttö | On |
| Koko | 5,8 tuumaa |
| Resoluutio | 1 125 x 2 436 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 125 px |
| Resoluutio (korkeus) | 2 436 px |
| Mitat | |
| Pituus | 143,6 mm |
| Leveys | 70,9 mm |
| Paksuus | 7,7 mm |
| Paino | 174 g |
| Muistikortti | |
| Ei muistikorttipaikkaa | On |
| Videon tallennus | |
| Videon tarkkuus | 4K@60fps |
| Videon toistoaika (h) | 13 |
| SIM-kortti | |
| Nano | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| iOS | On |