| Valmistaja | Apple |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| USB 2.0 | On |
| Kuulokeliitäntä | On |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 16 Gt |
| Näyttö | |
| Kosketusnäyttö | On |
| Koko | 2,5 tuumaa |
| Taustavalo | On |
| Mitat | |
| Leveys | 39,6 mm |
| Korkeus | 76,5 mm |
| Syvyys | 5,4 mm |
| Paino | 31 g |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 432 px |
| Resoluutio (korkeus) | 240 px |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| MAC | Os X |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Windows 10 | On |
| Akku | |
| Akun kesto (käyttöaika) | 30 h |