| Valmistaja | Apple |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| Ominaisuudet | |
| Sähköposti | On |
| Kalenteri | On |
| Herätyskello | On |
| Laskin | On |
| Mikrofoni | On |
| Pelejä | On |
| Hakutoiminto | On |
| Kello | On |
| Yhteystiedot | On |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 32 Gt |
| Näyttö | |
| Kosketusnäyttö | On |
| Koko | 4 tuumaa |
| Taustavalo | On |
| Mitat | |
| Leveys | 58,6 mm |
| Korkeus | 123,4 mm |
| Syvyys | 6,1 mm |
| Paino | 88 g |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 640 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 136 px |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| MAC | os X 10.8.5 tai uudempi |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Windows 10 | On |
| Akku | |
| Akun kesto (käyttöaika) | 40 h |