| Valmistaja | Apple |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Intel Core i5 |
| Välimuistin määrä | 6 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 2,8 GHz |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 1 000 Gt |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD-muistikortti, SDHC-muistikortti, SDXC-muistikortti |
| Mitat | |
| Leveys | 19,7 cm |
| Korkeus | 3,6 cm |
| Syvyys | 19,7 cm |
| Paino | 1,2 kg |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Thunderbolt | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kotelo | |
| SFF | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| OS X | On |