| Valmistaja | Apple |
| Kosketusalusta | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Tuotekuvaus | Apple MacBook Air 13” MMGF2KS/A on fyysisesti kevyt raskassarjalainen, joka tarjoaa loistavat käyttöominaisuuden mm. tehokkaan prosessorin, nopean flash-muistin ja pitkäkestoisen akkunsa ansiosta. Läppärin sisällä sykkivä viidennen sukupolven intel-prosessori puskee vaivatta LED-valaistulle näytölle niin pelit kuin elokuvatkin korkealla resoluutiolla. MMGF2KS/A :n kestävä akku mahdollistaa jopa 12 tunnin työskentelyn tai elokuvien katselun sekä 30 päivän valmiustilassa pysyttelyn. MacBook Airin 128 GB Flash-muisti huolehtii sujuvasta käynnistyksestä ja navigoinnista, joten kaikki toiminnot ovat sekunneissa käytettävissäsi. Applen Face Time HD-kameralla ja tuplamikrofonilla puhut laadukkaita videopuheluita. |
| Kategorian/tuotteen pagetitle | Apple MacBook Air 13" MMGF2KS/A (Core i5, 8 GB, 128 GB SSD, 13,3", OS X El Capitan), kannettava tietokone |
| Kategorian/tuotteen metadescrip | Apple MacBook Air on tasokas kompakti läppäri, joka ei hyydy työ- eikä viihdekäytössä. Hintaseuranta.fi etsii puolestasi netin parhaat tarjoukset. |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| Mikrofoni | On |
| USB 3.0 | On |
| Näyttö | |
| Tyyppi | LED-taustavalaistu, kiiltävä |
| Koko | 13,3 tuumaa |
| Resoluutio | 1 440 x 900 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 440 px |
| Resoluutio (korkeus) | 900 px |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 3 072 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 1,6 GHz |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 128 Gt |
| SSD | On |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SDXC |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 6000 |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Takuu | |
| Lisätieto | AppleCare Protection Plan -lisäpalvelulla 36 kk |
| Kesto | 12 kk |
| Mitat | |
| Leveys | 32,5 cm |
| Syvyys | 22,7 cm |
| Paksuus | 1,7 cm |
| Paino | 1,35 kg |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11 a/b/g/n |
| Käyttöjärjestelmä | |
| OS X | On |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |