| Valmistaja | Asrock |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Muistipaikat | |
| Tyyppi | DDR3 |
| Muistien siirtokyky | 2400+(OC)/2133(OC)/1866(OC)/1600/1333/1066 Gt/s |
| Maksimi muistikapasiteetti | 32 Gt |
| Dual Channel | On |
| Lukumäärä | 2 kpl |
| Integroitu näytönohjain | |
| Resoluutio (leveys) | 2 560 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 600 px |
| Pikselinvarjostinyksikön versio | 5.0 |
| DirectX | 11.1 |
| Mitat | |
| Leveys | 188 mm |
| Korkeus | 218 mm |
| Standardi | Micro-ATX |
| Liitäntä | |
| DVI-D | On |
| D-Sub | On |
| USB 2.0 | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| PS/2 | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| Nopeus | 10/100/1000 Mb/s |
| LAN | Realtek RTL8111GR |
| Suoritinkanta | |
| Tuetut suoritinmallit | Socket FM2+ 95W / FM2 100W processors |
| FM2 | On |
| Laajennuskorttipaikat | |
| PCI x | 1 |
| PCI-Express x 2.0 | 1 |
| PCI-Express 3.0 x16 | 1 |