| Valmistaja | ASRock |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Integroitu näytönohjain | |
| Muisti | 1 759 Mt |
| Kapasiteetti | 1 759 Mt |
| Resoluutio (leveys) | 2 048 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 536 px |
| DirectX | Pixel Shader 4.0, DirectX 10 |
| Virkistystaajuus (maksimi) | 75 Hz |
| Tyyppi | Intel Graphics Media Accelerator X4500 |
| Muistipaikat | |
| Muistien siirtokyky | 4 x SATAII 3.0 Gt/s |
| Suoritinkanta | |
| FSB | 1 333 MHz |
| Tuetut suoritinmallit | Intel Core 2 Extreme / Core 2 Quad / Core 2 Duo / Pentium Dual Core / Celeron Dual Core / Celeron |
| LGA 775 | On |
| Liitännät | |
| ATA 133/100/66/33 | On |
| MIC-in | On |
| PS/2 | On |
| SATA | On |
| Line-out | On |
| RJ-45 | On |
| Line-in | On |
| USB 2.0 | On |
| VGA | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | Realtek RTL8111DL |
| Mitat | |
| Korkeus | 19,8 mm |
| Leveys | 24,4 mm |
| Laajennuskorttipaikat | |
| PCI-Express x16 | 1 kpl |
| Määrä | 1 kpl |
| PCI | 2 kpl |
| PCI Express x1 | 1 kpl |