| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Valmistaja | ASRock |
| Liitännät | |
| ATA 133/100/66/33 | On |
| MIC-in | On |
| PS/2 | On |
| RJ-45 | On |
| Line-in | On |
| USB 2.0 | On |
| VGA | On |
| Suoritinkanta | |
| Tuetut suoritinmallit | Intel Core 2 Extreme / Core 2 Quad / Core 2 Duo / Pentium Dual Core / Celeron Dual Core / Celeron |
| FSB | 1 333 MHz |
| LGA 775 | On |
| Muistipaikat | |
| Dual Channel | On |
| Maksimi muistikapasiteetti | 8 Gt |
| Muistien siirtokyky | 4 x SATAII 3.0 Gt/s |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | Atheros PCIEx1 LAN AR8132L |
| Mitat | |
| Korkeus | 17 mm |
| Leveys | 22,6 mm |
| Laajennuskorttipaikat | |
| PCI-Express x16 | 1 kpl |
| Määrä | 1 kpl |
| PCI | 1 kpl |
| Äänipiiri | |
| Tyyppi | 5.1 CH HD Audio |