| Valmistaja | ASRock |
| Piirisarja | Intel 865G + ICH5 |
| Integroitu näytönohjain | |
| DirectX | v. 8.0 |
| Versio | 8.0 |
| Tyyppi | Intel Extreme Graphics 2 |
| Muisti | 96 Mt, Jaettu muisti, 96 Mt |
| Kapasiteetti | 96 Mt |
| Lisätieto | Jaettu muisti |
| Laajennettavissa | 96 Mt |
| Mitat | |
| Leveys | 244 mm |
| Korkeus | 198 mm |
| Suoritinkanta | |
| FSB | 800 MHz |
| Intel Hyper-Threading | On |
| Tuetut suoritinmallit | Intel Pentium 4 / Celeron D |
| Untied Overclocking | On |
| Socket 478 | On |
| Muistipaikat | |
| Muistipaikka 1 | 184-pin DIMM socket Un-buffered Non-ECC memory |
| Muistipaikka 2 | 184-pin DIMM socket Un-buffered Non-ECC memory |
| Maksimi muistikapasiteetti | 2 Gt |
| Dual Channel | On |
| SATA Matrix RAID | |
| Määrä | 2 kpl |
| Laajennuskorttipaikat | |
| PCI | 3 kpl |
| AGP | 1 kpl |
| AMR | 1 kpl |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| Levykeasema | On |
| SATA | On |
| CD-in | On |
| PS/2 | On |
| MIC-in | On |
| ATA 133/100/66/33 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | Realtek PCI LAN 8101L |