| Valmistaja | Asus |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Projektoritekniikka | DLP |
| Etäisyyssuhde | 0,9 |
| Lamppu | |
| Tyyppi | LED |
| Lampun käyttöikä | 30 000 tuntia |
| Kuva | |
| Värienmäärä | 1 070 000 000 väriä |
| Resoluutio | 1 280 x 800 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 280 px |
| Resoluutio (korkeus) | 800 px |
| Kontrastisuhde | 3500:! |
| Kuvasuhde | 16:10 |
| Kirkkaus | 700 ANSI lumenia |
| Kuvaformaatti | WXGA |
| Mitat | |
| Leveys | 175 mm |
| Korkeus | 44,5 mm |
| Syvyys | 139 mm |
| Paino | 0,9 kg |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 2 W |
| Liitännät | |
| DVI-I | On |
| HDMI-portti | On |
| Analoginen stereolähtö | On |
| Analoginen stereotulo | On |
| USB-host | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 85 |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 0,5 |
| Tuetut muistikorttityypit | |
| Secure Digital (SD) | On |
| Väri | |
| Musta | On |
| Ääni | |
| Äänenvoimakkuus | 32 db |
| Äänenvoimakkuus säästötilassa | 28 db |
| Suorituskyky | |
| H-Sync Range | 31,5 - 91,1 KHz |
| V-Sync Range | 50 - 85 Hz |
| Kuvan koko | |
| Max | 153 " |
| Min | 31,2 " |
| Keystone | |
| Pysty +/- | 40 astetta |