| Valmistaja | Asus |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3-SDRAM |
| Kapasiteetti | 2 Gt |
| Laajennettavissa | 4 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 1,4 GHz |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | MMC, SD |
| Mitat | |
| Leveys | 12,4 cm |
| Korkeus | 4,19 cm |
| Syvyys | 12,4 cm |
| Paino | 0,6 kg |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| WLAN (Langaton) | 802.11a, 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| Kotelo | |
| SFF | On |