| Valmistaja | Asus |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| USB 3.0 | On |
| USB-C | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3 SDRAM |
| Kapasiteetti | 2 Gt |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 2 000 kt |
| Nopeus | 2 GHz |
| Kiintolevy | |
| SSD | On |
| Näyttö | |
| Koko | 14 tuumaa |
| Resoluutio | 1 366 x 768 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 366 px |
| Resoluutio (korkeus) | 768 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 500 |
| Mitat | |
| Leveys | 33,9 cm |
| Syvyys | 23,5 cm |
| Paksuus | 2,19 cm |
| Paino | 1,65 kg |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11 b/g/n |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Home (x64) 64-bit | On |