| Valmistaja | Asus |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Intel Core i5-4200U |
| Nopeus | 1,6 GHz |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 1 000 Gt |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | NVIDIA GeForce GT 740M, 1 000 Mt |
| Muisti | 1 000 Mt |
| Mitat | |
| Leveys | 57,1 cm |
| Korkeus | 34,9 cm |
| Syvyys | 20 cm |
| Paino | 9 kg |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| RJ-45 | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kotelo | |
| SFF | On |