| Valmistaja | Asus |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Mini DisplayPort | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR4 |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Laajennettavissa | 24 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 6 000 kt |
| Nopeus | 2,3 GHz |
| Kiintolevy | |
| Lisätieto | M.2 SSD |
| SSD | On |
| Näyttö | |
| Koko | 15,6 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | NVIDIA GeForce GTX1060, 3 072 Mt, GDDR5 |
| Muisti | 3 072 Mt |
| Muistikamman tyyppi | GDDR5 |
| Mitat | |
| Paino | 2,2 kg |
| Leveys | 39 cm |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11ac |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Home (x64) 64-bit | On |