| Valmistaja | Asus |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitännät | |
| WLAN | On |
| VGA | On |
| S/PDIF | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR4 |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Laajennettavissa | 32 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 6 144 kt |
| Nopeus | 2,7 GHz |
| Kiintolevy | |
| Lisätieto | 1 TB HDD, 128 GB SSD |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | GeForce GTX 960, 2 048 Mt |
| Muisti | 2 048 Mt |
| Mitat | |
| Leveys | 176 cm |
| Korkeus | 422 cm |
| Syvyys | 440 cm |
| Paino | 9,78 kg |
| Laajennuskorttipaikat | |
| PCI Express x1 | 1 kpl |
| Määrä | 1 kpl |
| PCI-Express x16 | 1 kpl |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 |
| WLAN (Langaton) | 802.11 ac |
| Kotelo | |
| Torni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Home (x64) 64-bit | On |