| Valmistaja | Asus |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3 |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Laajennettavissa | 16 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 4 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 3,1 GHz |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | NVIDIA GeForce GTX 750 Ti, 2 048 Mt |
| Muisti | 2 048 Mt |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 4400 |
| Mitat | |
| Leveys | 6 cm |
| Korkeus | 24 cm |
| Syvyys | 25 cm |
| Paino | 1 kg |
| Takuu | |
| Kesto | 24 kk |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | Gigabit |
| WLAN (Langaton) | 802.11a, 802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| Kotelo | |
| SFF | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 8 | On |