| Valmistaja | Asus |
| Suoritin | |
| Tyyppi | AMD A10 |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 2 000 Gt |
| Mitat | |
| Leveys | 35 cm |
| Korkeus | 39 cm |
| Syvyys | 18 cm |
| Paino | 8,7 kg |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 8.1 | On |