| Valmistaja | Asus |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| VGA | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| DVI | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3 |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Laajennettavissa | 16 Gt |
| Suoritin | |
| Nopeus | 3,5 GHz |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | Memory Stick, Memory Stick PRO, MultiMediaCard, SD-muistikortti, xD-Picture Card, SDHC-muistikortti |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | AMD Radeon R5 310, 2 000 Mt |
| Muisti | 2 000 Mt |
| Mitat | |
| Leveys | 17,6 cm |
| Korkeus | 38 cm |
| Syvyys | 40,85 cm |
| Paino | 8,29 kg |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| WLAN (Langaton) | IEEE 802.11ac |
| Kotelo | |
| Torni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Home (x64) 64-bit | On |