| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Muistipaikat | |
| Tyyppi | DDR3 |
| Muistien siirtokyky | 2000(O.C.)/1866(O.C.)/1800(O.C.)/1600(O.C.)/1333/1066 MHz Gt/s |
| Maksimi muistikapasiteetti | 32 Gt |
| Dual Channel | On |
| Lukumäärä | 4 kpl |
| Mitat | |
| Leveys | 229 mm |
| Korkeus | 244 mm |
| Standardi | mATX |
| Integroitu näytönohjain | |
| Resoluutio (leveys) | 2 560 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 600 px |
| Verkko-ominaisuudet | |
| Nopeus | 10/100/1000 Mb/s |
| LAN | Realtek® RTL8111H |
| Liitäntä | |
| D-Sub | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| PS/2 | On |
| DVI | On |
| USB 3.0 | On |
| Suoritinkanta | |
| Tuetut suoritinmallit | AMD AM3+ FX/Phenom II/Athlon II/Sempron 100 Series Processors |
| AM3+ | On |
| Laajennuskorttipaikat | |
| PCI x | 1 |
| PCI-Express x 2.0 | 1 |
| PCI-Express 2.0 x16 | 1 |