| Valmistaja | Asus |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mitat | |
| Leveys | 379 mm |
| Korkeus | 236 mm |
| Syvyys | 8,5 mm |
| Paino | 0,8 kg |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 15,6 tuumaa, 250 cd/m2, 600:1, 14 ms, 160 astetta, 160 astetta |
| Koko | 15,6 tuumaa |
| Kirkkaus | 250 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 600:1 |
| Vasteaika | 14 ms |
| Katselukulma | 160 astetta, 160 astetta |
| Pysty | 160 astetta |
| Vaaka | 160 astetta |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 5 W |
| Liitännät | |
| USB 3.0 | On |