| Valmistaja | Asus |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| VGA | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Näyttö | |
| Tyyppi | Full HD, LED |
| Koko | 15,6 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | NVIDIA GeForce GT 540M, 2 048 Mt |
| Muisti | 2 048 Mt |
| Kapasiteetti | 2 048 Mt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 6 144 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 2,2 GHz |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 6 kpl |
| Muisti | |
| Laajennettavissa | 16 Gt |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD, MMC, SDHC, Memory Stick |
| Mitat | |
| Leveys | 39,1 cm |
| Syvyys | 26,6 cm |
| Paksuus | 4,05 cm |
| Paino | 2,9 kg |
| Takuu | |
| Kesto | 24 kk |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 |
| WLAN (Langaton) | 802.11 b/g/n |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 Home Premium | On |