| Valmistaja | Asus |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Ultra HD | On |
| Liitännät | |
| USB | On |
| HDMI-portti | On |
| Kuulokeliitäntä | On |
| DisplayPort | On |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Leveys | 735 mm |
| Korkeus | 431 mm |
| Syvyys | 66,85 mm |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 32 tuumaa, 81,28 cm, 350 cd/m2, 5 ms, 178 astetta, 178 astetta, 16:9, 100000000:1 |
| Koko | 32 tuumaa |
| Halkaisija | 81,28 cm |
| Kirkkaus | 350 cd/m2 |
| Vasteaika | 5 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Dynaaminen kontrastisuhde | 100000000:1 |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 3 840 px |
| Resoluutio (korkeus) | 2 160 px |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 3 W |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 138,3 W |
| Virkistystaajuus | |
| Minimi | 24 Hz |